Rok po velké cestě s prckem do USA a tisícovka na cestování pro vás

Dnes je to právě rok, co jsme se vrátili s Felixem (toho času 2,5 roku) z 50 denního road tripu po Kalifornii. Před rokem a 50 dny jsem si slíbila, že až se vrátíme, tak vám dám vědět, jaké to bylo… No trvalo mi to rok. 

Jak napínavé to bylo před odletem si můžete přečíst tady. A těch padesát dní? To bylo opravdu jako sen, někdy i trošku noční můra, ale to vždy jen na chviličku. Už jen jak píšu první řádky, tak vím, že se to do jednoho článku prostě nevejde a já už si vzpomínám, proč jsem to odložila vždy, když jsem začala psát. Za 50 dní se toho stalo tolik, že se to nedá popsat pár slovy ani odstavci.

Proč proboha do USA?

Něco mě tam táhlo. Potřebovala jsem tam jet, i když už jsem tam byla. Tentokrát to bylo úplně jiné, hlubší… Prostě jako vše s dětmi. A jsem nesmírně šťastná, že jsem se poslechla a vydala jsem se na tu dlouhou cestu.

Cestu, která někomu připadala šílená. “Jak můžeš jet tak daleko! A na tak dlouho! A ještě ke všemu s tak malým dítětem! A navíc SAMA?!?“ Můžu. Proč bych nemohla. Jaký je rozdíl v tom být s dítětem doma sama a postarat se o to, abychom měli co jíst a cítili se dobře? Na cestě dělám totéž a jsem u toho šťastná. Dobře, navíc musím zajistit, kde budeme spát, ale to mi přišlo jako drobná daň za to, co to přináší.

Nebyla jsem sama. Cestovala jsem s tím nejlepším parťákem na cestu. S mým synem.

Po návratu jsem našla jeden z mých mnoha seznamů „Co chci dělat“. Bylo na něm: „jet na road trip do USA do Felixových 5 let“. Ani nevím, kdy a jak to vzniklo. Zapomněla jsem, že jsem to napsala a už mám splněno. A co nám to dobrodružství přineslo?

Zkusím to shrnout, i když je to těžké

Za každým slovem je jeden nebo více příběhů, dnů, zážitků… splněný sen, okamžiky absolutního štěstí, obří auta, každý den jiný, pro mě osvěžení angličtiny, pro Felixe nový jazyk (který mu pomohl vypilovat češtinu a někde hluboko se mu uložila spousta anglických slov, která postupně vykukují), nezapomenutelné okamžiky… Nic nemusíme, jen tak jsme.

Už nelpím na jídle ani trošku (někdy jíme zeleninu od farmáře, a došlo i na párek v rohlíku, tedy „hotdog“). Vyzkoušela jsem si, že spousta receptů, které jsem vytvořila pro prcka fungují skvěle i na cestách. Denně jsem je lovila z hlavy, abych nám něco dobrého uvařila.

Felix poprvé viděl oceán a pořádně se v něm vymáchal. Zapůsobilo na něj akvárium se všemi mořskými živočichy tak, že na něj stále vzpomíná. Na procházce nás jedno dopoledne doprovázeli 3 delfíni skákající v oceánu. Felix seděl v policejním vrtulníku a byl poprvé na pláži, kde jsme se setkali s plavčíkem.

Pro mě absolutní svoboda a volnost

Daří se mi slyšet a dokonce i poslouchat své tělo. Chuť na sladké je plně nahrazena naplněním ze zážitků. Přespávali jsme kde se dalo, dokonce i v přívěsu. Na vlastní bulvy jsme viděli, jak rostou bio pomeranče protože jsme na jedné pomerančové farmě spali. A taky jsme se proběhli po levandulové a olivové plantáži. Sjeli jsme po Route 66, což bylo samozřejmě nejvíc, protože po té jezdí McQueen (z filmu Auta, pozn. pro všechny, co nemají malé chlapečky, protože ti co mají, vědí).

Mám pocit, že jsme se tam učili každý den. Na živo. Nejen z knížek. Zažili jsme také totální únavu v Grand Canyonu a potkali jsme Flinstoneovi v nadživotní velikosti. A ještě jsme stihli návštěvu rodiny a několika přátel. Nové jsme si udělali.

Znovu a ještě víc se zamilovávám do Felixe a poprvé do sebe. S dětmi se dá dělat opravdu cokoliv, vše má řešení, nic není tak hrozné, jak to vypadá. 

Kdybych měla napsat všechno, co jsme tam zažili, co to dalo mně, synovi, našemu vztahu, tak to vydá na celou knihu. Možná ji někdy napíšu. Ale měl by o ni někdo zájem? Těžko. Tak jsem se rozhodla, než vám to tu vypisovat, raději vás taky povzbudím, abyste si to vyzkoušeli. Protože zážitky jsou prostě nepřenositelné, to se musí zažít.

Udělala bych to znovu? Rozhodně ano! Doporučila bych to někomu jinému. Jasan, ale vím, že pro každého to není.

Mám pro vás 977 Kč na cestování

A proto jsem si řekla, že ty z vás, které jste nalomené, trošku nakopnu. Jestli máte taky chuť někam vyrazit a říkáte si, no jo, ale nemám na to teď peníze… Tak já pro vás mám pár korun do začátku. Teda ne přímo já, ale Airbnb vám daruje kredit ve výši 997 Kč (je v tom sleva 725 Kč na rezervaci ubytování a až 272 Kč na zážitek v hodnotě nejméně 1 188 Kč, což asi málokdo využije…).
A mají to zařízené fakt dobře, protože získám něco i já, protože jinak by to nikdo nedělal, že jo. Tak jen aby bylo jasno, já z toho získám 563 Kč, když teda využijete moje pozvání a někam odfrčíte.
Ale o to nejde. Jde o to, že předtím, než vyjedete s prckem na výlet, máte v hlavě spoustu bariér. Navíc vám je může ukazovat i okolí. A pokud vám tady ta tisícovka pomůže v tom, abyste překonali alespoň tu jednu: „Nemám teď prachy!“, tak má smysl, že to tady píšu.

Musí to být až za oceán?

Jasně že neee. Já už teď vím, že abych zažila něco podobného, stačí mi udělat si road trip po Česku a je to taky super. A taky jsem to už několikrát udělala. Nemusím jezdit až za oceán, abych si alespoň na chvíli odpočinula od té každodenní rutiny (vysát, uklidit, hrajeme si, procházka, spát nebo nespat, už jsem unavená a on ještě ne…).
Chci zase někdy jen tak být a nechat se unášet cestou. To mě baví. Jak to máte vy?
"Dala jsem synovi svobodu (nejen) v jídle a do života nám vstoupila čistá radost. Ukazuji maminkám, že to jde i jinak, než "se to dělá". Podporuji je na jejich cestě ke zdravému jídlu, zdraví celé rodiny a každodennímu štěstí. Chcete si přečíst celý můj příběh? Zjistila jsem o jídle pro děti opravdu mnoho a nechci si to nechat jen pro sebe. Mám pro vás ZDARMA eBook "PŘÍKRMY jinak", který vás provede prvními týdny zavádění jídla krok za krokem. Když chcete vědět jak jídlo pro prcka připravit a mít v kapse obrovské množství receptů pro sebe i pro děťátko, mohly by vás zajímat eBooky "Prcku, najez se sám". Raději se potkáváte osobně, pak se sejdeme na jednom z mých kurzů.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.