Maminka Klára a Eliška

"Eliška má v květnu čtyři roky. To co má ráda jí ve velkém. Dokáže toho spořádat neskutečně moc. A občas nechce, tak nejí. Už dlouho jí příborem. A nedá na něj dopustit (takže rozhodně ne rukama až do maturity), chce jíst tak jako my."
Klárka Janíková

Jak jsi uvažovala, když se blížil čas příkrmů? Podle čeho jsi se rozhodla, jestli krmit lžičkou nebo nechat Elišku, ať se krmí rukama?

Přišlo mi to zajímavé a dávalo mi to smysl. Prostě to, co by dítě nebylo schopné jíst, jíst nebude. Obzvlášť třeba mixovaná hotová jídla. To mi přijde trochu ujetý.

Eliška měla i nějaké ovocné přesnídávky a tak (lžičkou od babičky). A já s tím byla ok. Ale sama jsem raději uvařila něco na páře a nechala ji, ať baští sama. Navíc patřím mezi „líné“ rodiče. A takhle jsem vařila pro všechny to stejné.

Měla jsi z něčeho obavy nebo jsi se na první jídlo svého prcka těšila?

Obavy jsem neměla a nikam jsme nespěchaly. Dcerka krásně přibírala na mléku a byla zvědavá. Šlo to nějak samo a přirozeně.

Co ti nejvíc pomohlo, když jste s příkrmy začínali?

Nejlepším kamarádem mi byl pařáček. A přečetla jsem jen pár článků a nějak mi to stačilo, já to vlastně nijak zvlášť neřešila.

Co jsi nejvíc řešila? Nebo s čím sis nevěděla rady?

Já asi fakt nic zásadního neřešila.

Co tě na tom bavilo? Co na tom je skvělé?

Je to rychlé, jednoduché a praktické. Navíc je super, jak to prcky baví.

Funguje to? Zvládne to dítě úplně samo už od 6 měsíců?

Něco určitě sní. Už si nepamatuji kolik toho snědla. Ale byla stále kojená podle potřeby a to mi přijde jako supr kombinace.

Kdy začala opravdu jíst, nejen ochutnávat a jak to ovlivnilo kojení?

Myslím, že tak od 8 měsíců by se to tak už dalo brát. Někdy toho spořádala hodně i dřív, ale záleželo na situaci.

Je něco, na co se nedá připravit? Něco, co tě zaskočilo nebo tě dokonce štvalo?

Jen, že babičky furt chtěly krmit i když to nebylo potřeba. A měla jsem pocit, že to babičky moc hrotily. A samozřejmě měly strach z udušení a tak… Ale to tak asi  prostě je.

Kolik jí teď je a jaký je jedlík? Myslíš, že způsob podávání prvního jídla na to měl vliv?

Eliška měla v květnu čtyři roky. To co má ráda, jí ve velkém. Dokáže toho spořádat neskutečně moc. A občas nechce, tak nejí. Už dlouho jí příborem. A nedá na něj dopustit (takže rozhodně ne rukama až do maturity). Chce jíst tak jako my.

Doporučila bys ostatním maminkám, ať nechají své prcky, ať se nají sami?

Doporučila bych to všem mámám, které mají rády přirozenost, věří svému dítěti a nepotřebuji mít vše pod kontrolou. Je to určitě zajímavější a zábavnější cesta.

"Dala jsem synovi svobodu (nejen) v jídle a do života nám vstoupila čistá radost. Ukazuji maminkám, že to jde i jinak, než "se to dělá". Podporuji je na jejich cestě ke zdravému jídlu, zdraví celé rodiny a každodennímu štěstí. Chcete si přečíst celý můj příběh? Zjistila jsem o jídle pro děti opravdu mnoho a nechci si to nechat jen pro sebe. Mám pro vás ZDARMA eBook "PŘÍKRMY jinak", který vás provede prvními týdny zavádění jídla krok za krokem. Když chcete vědět jak jídlo pro prcka připravit a mít v kapse obrovské množství receptů pro sebe i pro děťátko, mohly by vás zajímat eBooky "Prcku, najez se sám". Raději se potkáváte osobně, pak se sejdeme na jednom z mých kurzů.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.