Dárky jako v bavlnce |VIDEO návod|

Ať je to měkouš nebo krabicák, vždycky se rád zachumlá do něčeho měkkého.

Z Vánoc si pamatuji mimo to napínavé očekávání, až zazvoní zvoneček, vůni cukroví a jehličí a maminčino úžasné jídlo, také hromadu papíru po rozbalených dárcích. Jakože fakt obrovskou hromadu. A to vždycky.

Rozhodla jsem se, že to tak nechci. Nechci kupovat papír, ve kterém si dárek poleží od pár minut po několik týdnů, podle toho, jak mám čas to zabalit. No spíš se to počítá na hodiny… Papír, který vzápětí letí v lepším případě do kontejneru na papír, v horším do popelnice.

Jeden rok jsem zabalila dárky do kartonů a papíru. Bylo to krásně sladěné a i když po rozbalování zbyla spousta papírů, nevadilo mi to, protože byly už použité. Jenže použitých papírů nějak ubývalo, jak u nás postupně a nenápadně ubývalo odpadu a věcí obecně. A pak mě to napadlo.

Zabalím je do látky!

Mohla jsem jsem běžet do obchodu a bláznivě nakupovat ty nejkrásnější látky, ideálně s vánočním motivem. Ale udržela jsem se a dárky jsem nabalila do slova do toho, co jsem doma našla.

Chcete darovat nějakého měkkouše?

Napadlo vás, že by ten dárek mohl mít ještě jinou funkci? Třeba balící? Co si budeme povídat, měkké dárky jsou tak trošku nuda a nikdo je moc dostávat nechce. No dobře, já jsem někdy za ponožky ráda (ale musí být vtipné), ale každý to tak nemá.

No a když chcete někomu obligátně darovat košili jako každý rok, tak ji použijte jako obal na jiný dárek. Nemám na to žádný systém, prostě jsem to chytla a nějak to tam zamotala. Mrkněte na video. 🙂

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Vezmu kus hadru, omotám a zauzluju

Tahle je to jednoduché. Ano, krabice se balí mnohem snadněji. Stačí mít ten kus hadru dostatečně velký, aby se tam krabice s dárkem vešla a pak už to jde skoro samo…

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

A takto vesele to může pak vypadat pod stromečkem

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Bez papíru?

A pak je taky možné nekupovat dárky hmotné, ale pouze virtuální. U nás se to už celkem ujalo. Radost z nich byla taky veliká. Manžel loni dostal eBook, já audio knihu a tchyně online kurz. A vůbec nejlepší je dopřát si nějaký zážitek.

TIP: Místo cedulek se jmény používám naše fotky, aby mohl dárky rozdávat Felix.

A ne, nejsou naše Vánoce úplně bez odpadu. Protože dárky jsou často dost zabalené v plastu a papíru samy o sobě. A manžel má to balení do papíru prostě rád a myslí si, že bychom syna o něco ochudili, kdyby ten papír nemohl trhat.

Já balím většinu dárků a těch pár, co balí on, nechávám na něm.

"Dala jsem synovi svobodu (nejen) v jídle a do života nám vstoupila čistá radost. Ukazuji maminkám, že to jde i jinak, než "se to dělá". Podporuji je na jejich cestě ke zdravému jídlu, zdraví celé rodiny a každodennímu štěstí. Chcete si přečíst celý můj příběh? Zjistila jsem o jídle pro děti opravdu mnoho a nechci si to nechat jen pro sebe. Mám pro vás ZDARMA eBook "PŘÍKRMY jinak", který vás provede prvními týdny zavádění jídla krok za krokem. Když chcete vědět jak jídlo pro prcka připravit a mít v kapse obrovské množství receptů pro sebe i pro děťátko, mohly by vás zajímat eBooky "Prcku, najez se sám". Raději se potkáváte osobně, pak se sejdeme na jednom z mých kurzů.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.