20 dárků pro dědečka, které zaručeně nečeká

Co zas koupit tomu dědečkovi… Kravat a ponožek má už plnou skříň. Letos by to chtělo něco bombastického.

1. jedlá krabice na míru

Je dědeček gurmán? Připravte mu krabici plnou jeho oblíbených lahůdek, doutníčků i alkoholu. TIP: Spěcháte a nemáte čas shánět všechny jeho oblíbené pochutiny? Podívejte se na nabídku dárkových krabic.

2. dost dobré tričko (kupované nebo malované)

Kupte bílé tričko a barvy na textil a udělejte originální umělecké dílo (nebo to nechte na dětech). Neradi tvoříte? Nevadí. Pro dědečka můžete koupit univerzální tričko podle ročníku, nebo vybrat podle koníčku. TIP: Dědeček trička nenosí, ale třeba kšiltovky ano? Darujte mu kšiltovku s originálním designem.

3. splněné přání

Vyzpovídejte dědečka, po čem touží. Samozřejmě nenápadně! Co si vždycky chtěl dopřát, ale nepodařilo se mu to. Co teď chce úplně nejvíc? Chce strávit víkend ve srubu? Udělejte si pánskou jízdu. Chce zažít nějaký adrenalin? Chce být jen s vámi a vnoučaty doma u krbu? Dopřejte mu to. TIP: Vymyslete nějaký kreativní způsob, jak mu to přání zabalit pod stromeček. Darujete jízdu sporťákem? Dejte mu angličáka s dopisem, kde bude zážitek popsaný. Jedete na ryby? Dejte mu udici. Třeba nějakou miniaturu nebo dětskou, pokud už nějakou má.

4. dejte mu to, co miluje

Miluje dědeček kávu? Dejte mu skvělý a snadno ovladatelný kávovar. Miluje čaje? Dejte mu jich celou paletu. Rád čte? Zavalte ho knihami nebo audioknihami. Miluje víno? Dejte mu zásobu na celý rok nebo pobyt v jeho oblíbeném vinařství. Miluje ženy? Hmm, jak na to, že?

5. společný zážitek

Společně strávený čas je víc než jakýkoliv dárek. Připravte dědečkovi den na míru pro něj. Co už dlouho nedělal a stále o tom mluví? Co ho vždycky bavilo? Nebo co si nikdy nevyzkoušel? Miluje fotbal? Dejte mu celoroční předplatné na nejlepším místě na stadionu. Nejde ani tak moc o tu aktivitu, ale o společně strávený čas, kterého někdy bývá méně, než bychom chtěli. Aktivitu volíme spíš podle možností a chuti dědečka, ale důležité je, aby to bavilo i nás.

6. kalendář s fotkami dětí

Taková klasika, ale nikdy nezklame.

7. profi focení s dědečkem

Děláte si rodinné fotografie u fotografa? Přizvěte i dědečka. Bude z toho mít zážitek a navíc dostane krásnou památku s rodinou. Jsou to takové 2 dárky v jednom. A navíc můžete mít i vy krásnou fotku dědečka pro sebe. TIP: K profi fotografovi se vám nechce nebo na to nemáte finance? Nevadí. Krásné fotky se dají dnes pořídit i z telefonu. Udělejte si rodinné focení sami. Jen pak nezapomeňte vytisknout a dědečkovi dát fotky fyzicky, ideálně v rámečku.

8. dárek plný emocí

Darujte dědečkovi knížku, ve které si přečte něco, co možná nikdy neslyšel. Záleží jen na vás, co mu do něj vepíšete.  Třeba to, že ho máte rádi. Čeho si na něm vážíte? Co vás naučil? Co mu přejete a co s ním chcete zažít? Proč s ním chcete trávit čas? Knížka obsahuje 20 vět, které vás při vyplňování povedou. Dárek, který léčí vztahy. Pozor, některým dědečkům nenápadně ukápne slza dojetí. Více o knize najdete TADY. Jak reagoval náš dědeček, když tuto knížku loni dostal, se můžete podívat v tomto videu.

9. paní na úklid

Nejlepší dárek pro dědečka, který žije sám. Ale může to být i skvělý společný dárek, který ocení oba. Rok bez úklidu. Co vše se dá dělat, když nemusíme uklízet?

10. kuchařka

Je dědeček vášnivým kuchařem a rád by vyvařoval vnoučatům? Dopřejte mu to a naznačte mu, jak na to, s kuchařkou pro prcky.

11. seznam věcí, které má dědeček udělat 

Nejde o žádné povinnosti, ale spíše o zážitkové seznamy úkolů a aktivit, aby se nenudil, pobavil a vystoupil ze stereotypu všedních dní.

12. pošlete ho na kurz

Je něco, co by se dědeček rád naučil, ale váhá, už se mu do toho nechce nebo si myslí, že už to nemá smysl? Naopak. Každá nová věc, kterou se naučíme nás omlazuje a prodlužuje nám život. Chce se naučit nějakou cizí řeč, truhlařinu, začít se otužovat, vylepšit své kuchařské dovednosti, začít malovat nebo se dát na tvůrčí psaní? Nikdy není pozdě. Spíš naopak to může přinést čerstvý vítr do života a také nové přátele. TIP: Nechce se mu z domova nebo to zrovna není možné? Zvolte online kurz.

13. plakát o dědečkovi

Napište o dědečkovi plakát, který vyjádří to, co na něm máte rádi a čím je jedinečný. Jiná varianta by mohla být, aby si připomněl, co se dělo když se narodil (viz inspirace na fotce). Další varianta by mohla být koláž ze střípků z jeho minulosti včetně fotek. Pohrajte si s tím.

Inspirace: Veronika Hebká darovala tento plakát tatínkovi k jeho 60tým narozeninám

   

14. fotokniha jinak

Iva darovala rodičům fotoknihu: “ Nazvali jsme ji „Tak jde čas“.  Je poskládaná z koláží, kdy jsme se ségrama imitovaly fotky z dětství. Tahle kniha má obrovský úspěch!“  

15. dejte mu hru nebo hračku

S čím si děda rád hrál když byl malý. Na co rád vzpomíná? Měl doma stolní hokej a každého vždy porazil? Nebo to byl fotbal? Měl rád auta? Kupte mu model jeho prvního auta nebo jeho vysněného, ať se s ním může každý den pokochat. Vraťte ho do dětské a bezstarostné radosti. Potěšte jeho vnitřní dítě, darujte mu oblíbenou hru a pusťte se do boje!

16. něco praktického

Jsou muži, které potěší nejvíc ze všeho něco praktického. Je děda kutil? Dejte mu nářadí, po kterém touží nebo mu chybí. Je to zahrádkář? Dejte mu něco praktického, co mu práci na zahrádce usnadní a zpříjemní.

17. dejte mu metál

Úcta je pro muže nejvíc. Prokažte dědečkovi úctu, obdiv a uznání. To je pro muže ten největší metál. Forma může být různá… napište mu to v dopise nebo do osobní knihy; dejte mu medaili za to, čeho si na něm ceníte; dejte mu pohár s nápisem „nejlepší kutil“. Co ho nejvíc potěší?

18. něco do sbírky

Je dědeček sběratel? Pořiďte mu nějaký vzácný exemplář do jeho sbírky.

19. zábava na záchod

Muži mají rádi svůj klid na trůnu a někdy tam tráví spoustu času. Jak jim tento čas zpříjemnit? Knihou, předplatným oblíbeného časopisu na celý rok, vtipný toaletní papír…

20. obraz dědy

Dalším způsobem, jak vyzvednout dědečkovi přednosti, je dát mu jeho podobiznu. Pokud je to spíše historik, zvolte malbu jako krále, kde bude kolem něj to, čím tak vyniká. Pokud bere život s humorem, můžete zvolit karikaturu podle jeho fotky, kde budou znázorněny jeho silné stránky, koníčky a úspěchy. Je jasné, že dědečka potěší i jakákoliv drobnost. Stačí, když si na něj vzpomeneme. Ale pokud se nám podaří dát mu dárek, který bude něco víc, než jen věc. Něco, co podpoří náš vztah a taky ho nesmírně potěší.

Nejen na Vánoce

Příležitost udělat něco navíc v jakémkoli vztahu je každý den, ale o Vánocích je to tak nějak jednodušší. Využijme této krásné příležitosti, udělat trošku radosti. Darujme letos emoce zabalené do hezkého obalu. Ne věci. Jaké originální dárky jste dědečkovi darovali vy? Ať už k narozeninám, k svátku nebo k loňským Vánocům, každý nápad se počítá. Pojďme se inspirovat vzájemně. Napište do komentářů pod tento článek.
"Dala jsem synovi svobodu (nejen) v jídle a do života nám vstoupila čistá radost. Ukazuji maminkám, že to jde i jinak, než "se to dělá". Podporuji je na jejich cestě ke zdravému jídlu, zdraví celé rodiny a každodennímu štěstí. Chcete si přečíst celý můj příběh? Zjistila jsem o jídle pro děti opravdu mnoho a nechci si to nechat jen pro sebe. Mám pro vás ZDARMA eBook "PŘÍKRMY jinak", který vás provede prvními týdny zavádění jídla krok za krokem. Když chcete vědět jak jídlo pro prcka připravit a mít v kapse obrovské množství receptů pro sebe i pro děťátko, mohly by vás zajímat eBooky "Prcku, najez se sám". Raději se potkáváte osobně, pak se sejdeme na jednom z mých kurzů.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.