10 tipů na balení dárků láskyplně k přírodě (ZERO WASTE)

Láskyplné dárky zabalené láskyplně i k přírodě.

1. Původní obal dárku

Přijde dárek v papírové krabici nebo v obálce? Není nic jednoduššího než se zbavit nálepek s adresami, přidat provázek, jmenovku a větvičku.

2. Papír, co už máte doma

Jakýkoliv papír, který už doma máte je ten nejlepší papír na zabalení dárku. Máte jen pomačkané nebo roztrhané papíry? Nevadí, udělejte z toho výhodu. Pomačkaný papír pomačkejte ještě víc, ať to vypadá, že je to schválně. Utrženou část papíru zvýrazněte nějakou barvou, ať vynikne (viz foto).

TIP: Použijte razítka a vytvořte si z obyčejného papíru balící papír s vlastním motivem. Ne, nemusí být vánoční.

3. Použitý balící papír

Pokud doma žádný balící papír z loňska nemáte, tato možnost je pro vás pasé. Ale až příště nějaký dárek dostanete zabalený do balícího papíru, nepřijímejte ho s odporem (i když dárce by měl už dávno vědět, že milujete ZERO WASTE přístup a takto by vám rozhodně nic darovat neměl). Opatrně dárek rozbalte, papír si nechte na příště a radujte se, že ho budete moci poslat dál.

4. Použitá papírová taška

Varianta pro líné, zaneprázdněné nebo extrémně kreativní a přírodu milující lidi. Prostě tu tašku pošlete dál. Podobně se dá využít i použitý papírový pytlík.

TIP: Nakreslete nebo napište na ni nějaký vtipný nápis nebo přání. Taška rázem zněkolikanásobí svou hodnotu.

5. Obal od vajec

Dárek jako bonboniéra v obalu od vajec? Jasně! Víc dárku najednou se počítá. Ideální krabička na jedlé dárky, šperky, ponožky nebo cokoliv, co se do ní vejde.

6. Noviny nebo časopisy

Skvělý balící papír, který už doma určitě máte. A pokud ne, reklamních letáků se ve schránce najde bohužel vždycky víc než dost.

TIP: Vytvořte nápis na dárku z vystříhaných písmen z novinových titulků.

Dárek pro babičku zabalený do novin.

7. Látky

Náš nejoblíbenější způsob je balení dárků do látek. Balte do čehokoliv, co doma máte… odstřižky látek, šátky, košile, kapesníčky. Nevíte, jak na to? Mrkněte na video s návodem.

TIP: Mohou to být i dva dárky v jednom, pokud chcete darovat šátek nebo kravatu, použijte je přímo na obalu.

Dárek pro babičku zabalený do šátku.

8. Roličky od toaletního papíru

Roličky jsou skvělé na menší dárky. Stačí zahnout oba konce a je z toho krásný obal na šperk nebo jinou drobnost.

TIP: Vyřádit se můžete na dekoraci roliček – pokreslit, popsat, přidat šňůrku nebo stužku, polepit nálepkami… Použijte netoxické pastelky, fixy nebo barvy, ať můžou po rozbalení rovnou letět na kompost.

9. Stará krabice

Válí se vám doma staré krabice a krabičky? Použijte je.

10. Skořápky od ořechů

Nejkrásnější krabička na prstýnek, co myslíte? Anebo může skořápka skrývat indicii k jinému dárku, přání nebo vyznání lásky. A pokud máte dárek větší, použijte kokosový ořech.

TIP: Strčte do skořápky kousek látky nebo stužky a nechce cíp vyčuhovat ven. Dárek jako pro popelku.

Darujme emoce, ne věci. Láskyplně k přírodě. 💚

"Dala jsem synovi svobodu (nejen) v jídle a do života nám vstoupila čistá radost. Ukazuji maminkám, že to jde i jinak, než "se to dělá". Podporuji je na jejich cestě ke zdravému jídlu, zdraví celé rodiny a každodennímu štěstí. Chcete si přečíst celý můj příběh? Zjistila jsem o jídle pro děti opravdu mnoho a nechci si to nechat jen pro sebe. Mám pro vás ZDARMA eBook "PŘÍKRMY jinak", který vás provede prvními týdny zavádění jídla krok za krokem. Když chcete vědět jak jídlo pro prcka připravit a mít v kapse obrovské množství receptů pro sebe i pro děťátko, mohly by vás zajímat eBooky "Prcku, najez se sám". Raději se potkáváte osobně, pak se sejdeme na jednom z mých kurzů.
Komentáře
  1. Anna napsal:

    To je krásně hřejivě vyjádřené … lépe by to málokdo napsal 🙂 Z těch vlašských ořechů (velkoskořápkových…) se také dá udělat prima Adventní kalendář… a lze ho používat několik let 🙂
    Jen jsem zjistila, že některým lidem je vhodné tyto obaly patřičně – ne zrovna ekologicky – vyzdobit. ( např. „zlatými“ stuhami.) Jinak to zraní jejich city… prostě se jim zdá, že na nich šetřím… DĚKUJI, že JSTE 🙂

    • Gabriela Hebká napsal:

      Aničko, vy jste mě dojala k slzám. Díky za tip s adventním kalendářem, právě přemýšlím, jak ho vymyslet. A ano, často nedoceňujeme krásu v tom, co už příroda stvořila k dokonalosti. Snažíme se to „vylepšit“, protože to co je, se zdá být málo. Je to dost podobné i s tím, jak žijeme, že? Děkuji za krásnou zprávu a přeji krásné Vánoce.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.